Kaip apsisaugoti nuo erkių

Trumpai aptarsime kelis būdus kaip apsisaugoti nuo erkių

3/23/20232 min read

Erkės yra dažna daugelio šunų, ypač tų, kurie leidžia laiką lauke, problema. Šie kraują siurbiantys parazitai gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant erkių platinamas ligas. Laimei, yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsaugotumėte savo šunį nuo erkių. Šiame įraše aptarsime keletą patarimų, kurie padės Jūsų pūkuotam draugui apsisaugoti nuo jų.

Reguliariai tikrinkite, ar Jūsų šuns kailyje nėra erkių

Vienas iš paprasčiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte erkių, yra reguliariai tikrinti, ar Jūsų šuns kailyje nėra erkių. Kai Jūsų šuo praleido laiką lauke, būtinai nuodugniai patikrinkite, ar visame jo kūne nėra erkių. Ypatingą dėmesį atkreipkite į vietas, kuriose erkės dažniausiai būna, pvz., aplink ausis, pažastis ir tarp pirštų. Jei radote erkę, nedelsdami ją pašalinkite pincetu.

Naudokite prevencines priemones nuo erkių

Rinkoje yra daug prevencinių priemonių nuo erkių, įskaitant antkaklius ir geriamuosius vaistus. Šie produktai atbaido erkes arba naikina jas dar nespėjus prisiartinti prie Jūsų šuns. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju, kad nustatytumėte, kuri erkių prevencija yra geriausia Jūsų šuniui, atsižvelgiant į jo veislę, gyvenimo būdą ir sveikatą.

Laikykite savo veją tvarkingą

Erkės mėgsta slėptis aukštoje žolėje ir lapų krūvose, todėl gerai prižiūrima veja gali padėti sumažinti erkių populiaciją Jūsų kieme. Būtinai reguliariai pjaukite veją ir pašalinkite visas lapų krūvas ar šiukšles.

Naudokite natūralius repelentus nuo erkių

Yra daug natūralių erkių repelentų, kuriuos galite naudoti, kad apsaugotumėte savo šunį nuo erkių. Kai kurie įprasti natūralūs erkes atbaidantys vaistai yra eteriniai aliejai, tokie kaip levandų ir pipirmėčių, taip pat ir obuolių actas. Prieš naudodami bet kokius natūralius erkes atbaidančius vaistus savo šuniui, būtinai pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju.

Venkite erkių užkrėstų vietų

Erkės dažniausiai aptinkamos miškingose ​​vietovėse ir aukštoje žolėje, todėl vengiant šių vietų galite sumažinti šuns riziką užsikrėsti erkių platinamų ligų. Laikykitės gerai prižiūrimų takų ir neleiskite savo šuniui klaidžioti į vietas, kuriose yra daug žolės ar tankios augmenijos.