Kaip pasirūpinti savo augintinio sveikata

Trumpai aptarsime kelis būdus kaip palaikyti gera šuns sveikatą

3/30/20232 min read

Šunys yra mylimi kompanionai milijonams žmonių visame pasaulyje. Kaip šuns savininkui, vienas iš svarbiausių Jūsų prioritetų yra užtikrinti, kad Jūsų pūkuotas draugas būtų sveikas ir laimingas. Štai keletas patarimų, kurie padės išlaikyti Jūsų šunį sveiką

Suplanuokite reguliarius apsilankymus pas veterinarą: kaip ir žmonėms, šunims reikia reguliarių medicininių patikrinimų, kad jie išliktų sveiki. Jūsų veterinarijos gydytojas gali atlikti Jūsų šuniui fizinį patikrinimą - patikrinti, ar nėra sveikatos problemų, ir rekomenduoti prevencines priemones, tokias kaip skiepijimas, parazitų prevencija ir dantų priežiūra.

Prižiūrėkite šuns mityba: Jūsų šuns mityba vaidina svarbų vaidmenį jo sveikatai ir savijautai. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie geriausią Jūsų šuns veislei, amžiui ir aktyvumo lygiui skirtą maistą. Įsitikinkite, kad Jūsų šuo visada turi prieigą prie švaraus bei gėlo vandens.

Reguliariai mankštinkite savo šunį: pratimai yra svarbūs šuns fizinei ir psichinei gerovei. Kasdien veskite savo šunį pasivaikščioti ar pabėgioti, žaiskite atnešimą ar virvės traukimą arba išbandykite tokią veiklą kaip judrumo treniruotės ar žygiai pėsčiomis.

Reguliariai šukuokite šunį: reguliarus kirpimas gali padėti išlaikyti Jūsų šuns kailį blizgantį ir sveiką, išvengti odos problemų. Priklausomai nuošuns veislės ir kailio tipo, Jums gali tekti valyti šunį kasdien arba kas savaitę, kirpti nagus, valyti ausis arba maudyti.

Atkreipkite dėmesį į savo šuns elgesį: Jūsų šuo gali nesugebėti pasakyti, kada jis nesijaučia gerai, todėl svarbu atkreipti dėmesį į jo elgesį. Ieškokite tokių požymių kaip apetito ar aktyvumo pokyčiai, per didelis troškulys, vėmimas ar viduriavimas arba vangumas. Jei pastebėjote kokių nors pokyčių, kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Saugokite savo šunį: šunys gali būti smalsūs ir kartais patekti į pavojingas situacijas. Įsitikinkite, kad Jūsų šuo yra su kokybišku antkakliu ir laikykite jį už pavadėlio, kai esate viešoje vietoje. Venkite kontakto su agresyviais bei ne itin draugiškai nusiteikusiais šunimis. Įsitikinkite, kad Jūsų namuose ir kieme saugu žaisti, t.y. būkite tikri, jog pievoje kurioje laksto Jūsų šuo nėra aštrių ar kitaip pavojingų daiktų su kuriais Jūsų augintinis galėtų susižaloti bei ar žaidmų vietoje nėra pasimetusių ir užsilikusių skanėstų ar kitokio pobūdžio valgio galinčio pakenkti Jūsų augintiniui.

Apsvarstykite naminių gyvūnėlių draudimą: kaip ir žmonėms, Jūsų šuniui gali kilti netikėtų sveikatos problemų. Apsvarstykite galimybę įsigyti naminių gyvūnėlių draudimą, kad prireikus padengtumėte medicininės priežiūros išlaidas.

Laikydamiesi šių patarimų, galite padėti išlaikyti savo šunį sveiką ir laimingą. Nepamirškite visada pasikonsultuoti su savo veterinarijos gydytoju, jei nerimaujate dėl savo šuns sveikatos.